1. Okula Dönüş Alışveriş Rehberi

  Okula Dönüş Alışveriş Rehberi

  Öğrenciler uzun bir tatilden sonra okula başlama heyecanına kapılırlar. Bu heyecan yalnızca çocukları değil ailelerini de sarar. Okul için eksik olan ihtiyaçların tamamlanması, okulda gerekli olan malzemelerin temin edilmesi, erkenden alışveriş yapılması gibi birçok durum ortaya çıkar. Yeni bir eğitim öğretim yılında okula ilk kez başlayacakların...

  Devamını Oku »
 2. Nerf Oyuncakları ile Aksiyona Var Mısın?

  Nerf Oyuncakları ile Aksiyona Var Mısın?

  Geçmişten şimdiye kadar pek çok çeşitte oyuncak üretildiğini söylemek mümkün. Çünkü oyuncaklar, çocukların gerçek dünya ile bağ kurmalarına yardımcı olmaktadır. Nesnelerin ve olayların anlamlandırılmasında önemli bir etkisinin olduğunu söylemek de mümkündür. 

  Devamını Oku »
 3. Hot Wheels Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

  Hot Wheels Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

  Dünyada popüler olan ve günden güne daha büyük bir kitleye hitap eden oyuncak araba markalarından birisi, Hot Wheels. Çocukların en sevdiği araba tasarımları, yarış oyuncakları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Birbirinden farklı, pek çok kişinin hayallerini süsleyen araba modellerinin oyuncak versiyonlarını üretiyor.

  Devamını Oku »
 4. Çocukların Kurgu Dünyası Hakkında

  Çocukların Kurgu Dünyası Hakkında

  Bir çocuğun hayal gücünün gelişmesi, hayal kurması, oyun çağına girmesiyle beraber başlamaktadır. Aslında bir kişi doğuştan hayal etme gücüyle beraber dünyaya gelmektedir. Ancak hayal gücünün kullanılabilir olması için uygun bir çevreye ve çeşitli, bol materyale ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden çocukluk döneminde oyunlarda bolca hayal gücünden yararlanılmaktadır. 

  Devamını Oku »
 5. Drone Nasıl Kullanılır? A'dan Z'ye Drone Kullanma Rehberi

  Drone Nasıl Kullanılır? A'dan Z'ye Drone Kullanma Rehberi

  Yepyeni bir maceraya kapı açmanızı sağlayacak olan drone, motoru, pervanesi ve sensörleri olan bir hava aracıdır. İnsansız bir hava aracı olan drone, uzaktan kontrol edilecek şekilde kullanılabilmektedir. 

  Devamını Oku »
 6. Özel Eğitimde Oyuncakların Önemi

  Özel Eğitimde Oyuncakların Önemi

  Oyun ve oyuncaklar istisnasız her çocuğun dikkatini çeker. Her çocuk oyun oynamayı sevse de her oyun ve oyuncak çocuklar için doğru seçim olmayabilir. Çocuk oyun ve oyuncaklarında temel hedef çocuklara davranış, düşünme ve benzeri yetileri kazandırmaktır. Sağlıklı çocuklarda olduğu gibi özel eğitim gereksinimi olan çocuklarda da oyun süreci oldukça önemlidir.  

  Devamını Oku »
 7. Çocuklarla Evde Kaliteli Vakit Geçirmenin Yolları

  Çocuklarla Evde Kaliteli Vakit Geçirmenin Yolları

  Çocuklar koşulsuz sevgi ve ilgiye her zaman ihtiyaç duyar. Yapılan araştırmalar ilgi, saygı ve koşulsuz sevgi gören çocukların ileride çok daha mutlu birer birey olduğuna işaret ediyor. Bu nedenle evde çocuklarınızla kaliteli ve verimli zaman geçirmeye onların doğru eğitilmesi açısından önem vermeniz gerekiyor. Oysa ki yoğun iş hayatı, günlük rutinler derken ebeveynlerin en çok ihmal ettiği şey...

  Devamını Oku »
 8. Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları

  Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları

  Hepimiz her zaman çocuklarımız için en iyi koşulları sağlamayı hedefleriz. Onların geleceği, donanımlı olması, başarı elde ederek kendi hayatlarını idame edebilmeleri tüm ebeveynlerin başlıca hayalleri arasındadır. Doğdukları andan itibaren bunun için gerekli tüm zemini oluşturmalı ve doğru adımları atmamız gerekir. Bunu sağlamanın birden fazla parametresi bulunuyor.

  Devamını Oku »
 9. Çocuk Sporları Nelerdir? Hangi Yaş Grubu Hangi Sporu Yapmalı?

  Çocuk Sporları Nelerdir? Hangi Yaş Grubu Hangi Sporu Yapmalı?

  Çocuklar da tıpkı yetişkinler gibi çeşitli spor dallarında gelişebilir. Ancak çocuk ve yetişkin sporları birbirinden farklıdır. Çünkü çocukların fiziksel gelişimi ile yetişkinlerin fiziksel gelişim seyri birbirinden tamamen farklıdır. Bu nedenle özellikle de çevik çocuklar yetiştirmek isteyenler çocukları için en uygun olan spor dallarını merak ediyorlar. Yine bu konuda da uzmanların kapısını çalmak en doğru seçim olacaktır. 

  Devamını Oku »
 10. Oyuncaklar Çocukların Karakterini Etkiler Mi?

  Oyuncaklar Çocukların Karakterini Etkiler Mi?

  Oyuncakların, çocukların hayatında önemli bir yere sahip olduğu söylenebilir. Çocuklar için yalnızca bir eğlence aracı değil aynı zamanda öğretici materyaller olarak da görev alırlar. Son yıllarda öne sürülen iddialar, çocuklarının kişilik gelişimlerinin oyuncaklardan etkilendiği yönündedir. 

  Devamını Oku »
 11. Her Yaştan Hayranı Olan Karlar Kraliçesi Hakkında Bilinmeyenler

  Her Yaştan Hayranı Olan Karlar Kraliçesi Hakkında Bilinmeyenler

        Karlar kraliçesi, animasyon dünyasında popüler olan ve her yaştan hayranı olan bir animasyondur. Herkesin sevgisini kazanan ve pek çok kişi tarafından sevilen bu animasyon, ilginç detayları ve bilinmeyen gerçekleri ile daha da ilgi çekici hale gelir. 

  Devamını Oku »
 12. Barbie Bebeklerin Modern Dünyadaki Değişimi

  Barbie Bebeklerin Modern Dünyadaki Değişimi

  Barbie bebekler, yıllardır hem çocukların hem de yetişkinlerin çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alır. Barbie bebek ilk olarak 1959’da üretildi ve piyasaya sürüldü. İlk olarak uzun boylu, ince yapılı ve sarışın bir model olarak tasarlanan bebekler, toplumsal normların değişimi ve kadın rollerindeki farkındalığın artmasıyla birlikte değişime uğradı.

  Devamını Oku »
 13. Zekâ Oyunları ve Faydaları

  Zekâ Oyunları ve Faydaları

  Zekâ oyunları, uzun yıllardır hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından tercih edilir. Analitik düşünme becerilerinin ve stratejik düşünme yeteneklerinin gelişmesi için faydalı olan bu oyunların popülerliği son yıllarda giderek atmıştır. 

  Devamını Oku »
 14. Yeni Başlayanlar için Hot Wheels Koleksiyoner Kılavuzu

  Yeni Başlayanlar için Hot Wheels Koleksiyoner Kılavuzu

  Hot Wheels markası 1986 yılında oyuncak üreticisi olan Mattel tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyuncak araba çeşitleri arasında lider bir marka olan Hot Wheels oyuncakları bulunduğu kategoride öncü modeller sayesinde kendi imzasını atmıştır. Piyasaya sürülen ürünlerin her birinin tasarımı ve üretimi ise Kaliforniya’ da gerçekleştirilir. 

  Devamını Oku »
 15. Yetişkinler için LEGO Rehberi

  Yetişkinler için LEGO Rehberi

  Oyunun gücüyle geleceğin yapım ustaları olan çocuklara ilham vermek ve onları geliştirmek amacında olan LEGO®, yetişkinlerin de günün stresinden uzaklaşıp, akışta kalmalarına; oyun aracılığıyla rahatlamalarına ve sakinleşmelerine yardımcı olmak istiyor...

  Devamını Oku »
 16. Uzaktan Kumandalı Araba Tavsiyeleri

  Uzaktan Kumandalı Araba Tavsiyeleri

  Kız ve erkek çocukları için üretilen uzaktan kumandalı araba modelleri her yaş grubuna hitap ediyor. Özellikle sadece çocukların değil yetişkin bireylerinde ilgi odağı olan uzaktan kumandalı araba modelleri her zaman yoğun bir ilgi görüyor. Aileniz ile beraber geçirdiğiniz aktivitelere eşlik eden uzaktan kumandalı arabalar oyun zamanlarını oldukça keyifli bir hale getiriyor.

  Devamını Oku »
 17. Çocukların Dil Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

  Çocukların Dil Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

  Bu hayatta çocukların büyümesini ve eğlenmesini izlemek en keyif veren anlar arasında yerini alıyor. Çocuklarınızın gelişimi için tercih edeceğiniz her oyuncak büyük bir önem taşıyor. Gün içerisinde çocukların sürekli olarak ilgilendiği ve çoğunlukla örnek aldığı bu materyaller sayesinde...

  Devamını Oku »
 18. Harry Potter Hayranları için Hediye Önerileri

  Harry Potter Hayranları için Hediye Önerileri

  Bir zamanların en çok sevilen kitabın film serisine dönüştürülmesiyle ortaya çıkan Harry Potter figür ve aktivite oyuncakları ile sevdiklerinize mutlu olacakları hediyeler alabilirsiniz. Hediye alma konusunda kararsız kalıyor ve bir türlü hangi hediyeyi alacağınıza karar veremiyorsanız Harry Potter ürünleri sizin yardımınıza koşuyor. 

  Devamını Oku »
 19. Buzz Lightyear Oyuncakları ile Galaksiler Arası Bir Maceraya Atılın!

  Buzz Lightyear Oyuncakları ile Galaksiler Arası Bir Maceraya Atılın!

  Çocuklar için hediye alırken oyuncak kategorisi işleri oldukça kolaylaştırıyor. Çocukların sevdiği karakterlerin oyuncaklarını alarak hem hediye arayışını kolaylaştırabilir hem de onları mutlu edebilirsiniz. Son zamanların en çok sevilen güçlü ve cesur kahraman Buzz Lightyear ile çocuklarınıza eğlenceli oyun saatleri sunabilirsiniz.

  Devamını Oku »
 20. Çocuklar için Evde Aktivite Önerileri

  Çocuklar için Evde Aktivite Önerileri

  Çocuklarınızın sizlerle vakit geçirmesi onlar için büyük önem taşır. Küçüklüğünde ailesiyle vakit geçiremeyen ve herhangi bir aktivitede bulunamayan bireylerde en çok görülen sorunlardan birisi çekingenliktir. Aile içinde kendisini ifade etmekte güçlük ortaya çıkar ve bu durum sonrasında çocuğunuzun sosyal hayatını da etkiler. 

  Devamını Oku »
 21. Peluş Oyuncak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

  Peluş Oyuncak Temizliği Nasıl Olmalıdır?

        Çocukların en çok sevdiği oyuncaklardan birisi de peluş oyuncaklardır. Yumuşak ve sevimli yapısıyla çocukların ilgisini çeker. Yumuşak oyuncaklara sarılmak ve onlarla uyumak da çocukların sevdiği alışkanlıklardandır. Ancak çok fazla sevilen bu oyuncaklar bir yerden sonra bakteri tutmaya ve kirlenmeye başlar. Tüylerinin arası bakteri oluşumu için oldukça müsait bir ortamdır. 

  Devamını Oku »
 22. Yaşa Göre Doğru Oyuncağı Seçme Kılavuzu

  Yaşa Göre Doğru Oyuncağı Seçme Kılavuzu

  Oyun, çocukların dünyayı tanımasını sağlarken eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı olan hem öğretici hem de keyifli bir aktivitedir. Çocuklar oyun oynayabilmek ve kendilerini ifade edebilmek için oyuncakların yardımına ihtiyaç duyar. Çocuklarınıza oyuncak alırken onların isteklerini göz önünde bulundurmanızın yanında yaşlarına uygun oyuncaklar ile oynamalarını sağlayarak hem...

  Devamını Oku »
 23. Çocukları Bilime Teşvik Eden Oyuncaklar Nelerdir?

  Çocukları Bilime Teşvik Eden Oyuncaklar Nelerdir?

  Merak duygusu ilk medeniyetlerden günümüze dek insanın kaybetmediği mucizevi duygulardan biri. İnsanlar asırlardır merak ve keşfetme duygusuyla hareket eder. Bu hareketlerinin sonucunda ise günümüzdeki bilimsel ve teknolojik gelişmelerden sanatsal faaliyetlere kadar birçok yenilik ortaya çıkar. Peki bu icatlar bir anlık keşiflerle mi ortaya çıkıyor? Bu sorunun cevabı elbette ki hayır...

  Devamını Oku »
 24. Stres Çarkı Önerileri

  Stres Çarkı Önerileri

  Gün içerisinde elinizde oynayabileceğiniz bir oyuncak olmasını istiyor olabilirsiniz. Stres çarkı yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de ilgisini çeken oyuncak çeşitleri arasında kendisine yer buluyor. Stres çarkları oldukça basit bir mekanizmaya sahiptir ve gün içerisinde hem çocuğunuz hem de sizin yanınızda taşıyabileceğiniz kadar küçük bir boyuta sahiptir...

  Devamını Oku »
 25. Ailece Eğleneceğiniz Bir Hafta Sonu Etkinliği: Evde Slime Yapımı

  Ailece Eğleneceğiniz Bir Hafta Sonu Etkinliği: Evde Slime Yapımı

  Evde slime yapımı sayesinde çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuklar oyun denildiğinde genellikle dijital aygıtlara yöneliyor olsalar bile onların dikkatlerini dijital çerçeveden ayırmak ve yeni şeyler keşfetmelerini sağlamak için evde slime uygulaması keyifli aktiviteler arasında bulunabilir. Armağan Oyuncak üzerinden kaliteli materyallerden üretilmiş hazır slime...

  Devamını Oku »
 26. Uyku Arkadaşı Nedir ve Nasıl Seçilir?

  Uyku Arkadaşı Nedir ve Nasıl Seçilir?

  Çocukların 0-5 yaş arasında uykuya daha kolay dalması ve kendini güvende hissetmesi için uyku arkadaşı oldukça önemli bir nesnedir. Bebeklik döneminden itibaren sağlıklı bir uyku alışkanlığı kazandırmayı sağlar. Bu uyku arkadaşları genellikle sesli, ışıklı, yumuşak ve tüylü bir yapıya sahiptir. Bebeğin uyku vaktinin geldiğini hatırlatan ve onu güvende hissettiren bu oyuncaklar...

  Devamını Oku »
 27. Yeni Doğan Bebekler için Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Yeni Doğan Bebekler için Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Çocukların 0-5 yaş arasında uykuya daha kolay dalması ve kendini güvende hissetmesi için uyku arkadaşı oldukça önemli bir nesnedir.

  Devamını Oku »
 28. Yapı Oyuncakları ve Hayallerin Gücü

  Yapı Oyuncakları ve Hayallerin Gücü

  Oyuncaklar, çocukların belli bir yaşa kadar en iyi dostları arasındadır. Hem eğlenmeleri hem öğrenmeleri hem de gelişimleri açısından pek çok işleve sahiptir. Ebeveynlerin doğru oyuncak seçimi sayesinde çocuklar hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilir.

  Devamını Oku »