Barbie Kimdir?

Barbie 1990'lı yıllardan itibaren dünyanın en çok satan oyuncağı olmuştur. Barbie markası; ev tekstilinden, saate ve parfüme kadar çok çeşitli ürün skalasına sahip bir marka olmuştur. Barbie bebek aslında, yaratıcısı, Amerikalı işkadını Ruth Handler'ın kızı Barbara Handler'dan esinlenilmiş bir üründür.

Barbie Öncülüğünde, Cardiff Üniversitesi'nden Dr. Sarah Gerson'un Araştırması

Barbie tarafından gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda, Barbie bebekler ile oynayan çocukların nörolojik gelişime katkı sağladığından bahsetmektedir. Çocukların sembolik oynadığı oyunlar, çocuk gelişiminde önemli yer almaktadır. Sembolik oyunlar; çocukların ‘’mış’’ gibi yaptıkları oyunlardır. Anneymiş, doktormuş, kasada kasiyermiş gibi yapması, çocuklar için bu oyunlar, sosyal oyunlar olarak adlandırılır. Çocuklar serbest bir oyun esnasında, beyin hareketleri takip edildi ve sosyal etkileşim ve empati ile ilgili kısmı aktive oluyor. Barbie bebeklerle tek başına oynadıklarında bile bu verilere ulaşılıyor.

Barbie bebek oyunlarında gözlemlenen beyin aktiviteleri, diğer oyunlarda gözlenmemiştir. Gerçekliğe daha yakındır ve ebeveynlerin çocuklarını Barbie bebek oyuncaklarına yöneltmeleri ve teşvik etmeleri gerektiği olgusuna ulaşılmıştır.  

Çocukların mizaçları, davranışlarını etkilemektedir. Çocukların kişiliklerinin oluşumunda, etrafı ve Dünya’yı tanıma aşamasında, deneyimledikleri bilgiler ile yaşama devam ederler. Bebek oyunlarında, karşılarında bir insan varmış gibi konuşmaları, gerçek hayatta da onların nasıl bireyler olduğu veya olacağına ışık tutan bulgulardır.

Her çocuğun kendine has özelliği vardır. Pek çok oyun terapisi kuramcısı çocukların içsel gelişim kapasitesiyle dünyaya geldiklerini savunur. Çünkü çocuklar hep, meraklı ve öğrenmeye açık, korkusuz davranışlar sergilerler. Çocukların oynamayı tercih ettiği oyunlar; kendi ilgi alanlarını yansıtan, geliştirmeye açık oldukları, bazen geliştirmeleri gereken alanlardır. Ebeveyn denetiminde bunlara dikkat edilmesi son derece önem arz etmektedir.  

Barbie Oyuncak

Barbie ürünleri, Armağan’da sizlerle.

Armağan Oyuncak bünyesinde yer alan, Barbie bebekler oyuncak dünyasında büyük yere sahiptir. Barbie’ler çocukların aklında bir kız figürü oluşuyor. Çocuklar sevdikleri oyuncakları kendilerine örnek alırlar. Onları taklit ederler, onlar gibi olmayı isterler. Barbie sadece oyuncak değil ayrıca bir canlandırmalı çizgi film karakteri olduğundan, hafızalarda daha iyi yere sahiptir. Barbie markası ürün çeşitliliği yüksek bir markadır. Bu sayede, çocuklar Barbie’yi her yerde yanlarında taşıyabilmektedir.

Oyuncakların çocukların gelişimi ve dış Dünya’ya adapte olmasında büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Çocukların yaratıcılığını ve hayal dünyalarını geliştirirken, hem eğitici hem de eğlendirici oluyorlar. Doğru seçilmiş oyuncaklar çocukların; algı, bellek gibi gelişimine katkı sağladığı bilinir. Barbie bebeklerin ve ürünlerinin bu konuda etkisinin çocuklar üzerindeki etkisi yüksektir.

Barbie’ler çocuklar üzerinde benlik kavramını iyi şekilde oluşturan oyuncaktır. Bunun sebebi, aile ve yaşama dair gerçekçi ürünlerinin bulunmasıdır.

Gerçekliğe yakın oyuncakları ile, aile kavramı, ev işleri gibi konular hakkında çocuklar deneyim sahibi olurlar. Yeni ürünlerdeki mesleki Barbie’ler sayesinde çocuklar meslekleri tanıyor, kendileri ile ilgili gelecek hayalleri kurabiliyor. Geleceğe ışık tutan Barbie’ler çocuklarımızın en iyi arkadaşı!

Çocuklarımız Barbie ürünleri ile her yerde oynayabilecekleri çeşitli oyunlara sahip olacaklar. Armağan oyuncak olarak, Barbie ürünlerini size ulaştırıyoruz. Çocukların küçüklükten büyüme çağına doğru uzanan bu dönemde, deneyimleyerek kazanım sağlıyorlar.

Barbie bebeklerini biriktirip koleksiyon oluşturabilirsiniz. Barbie güvencesi Armağan Oyuncak’ta.  Biriktirdiğiniz bebekler için istediğiniz kıyafetleri alabilirsiniz. Onları kendi tarzınıza göre giydirebilirsiniz. Ya da istersen kendine de Barbie kıyafetlerinden alabilirsin!

Buraya tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Barbie'nin Son Moda Aksesuarları GHX35_W010101MATFYW86S6_2000138593700_

Special Price 29,99 TL

fiyatı 39,99 TL %25

W010101MATFYW86S7

Special Price 29,99 TL

fiyatı 39,99 TL %25

Sadece Armağan'da
010101MATGXJ88_Barbie_Color_Reveal_Sürpriz_Parti_GXJ88_0887961958362_4

Special Price 599,99 TL

fiyatı 649,99 TL %8