Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu

99,99 TL

Axess, Bonus, Maximum ve World
Kredi Kartınıza
3 Taksit Fırsatı!

Oyuncak Para 10,00 TL OyuncakPara kazanın!
Ürün Kodu: 010402PAL00000
VEYA

  Oynama Şekli:

  1. Oyunda, her iki oyuncunun da 6 kuyusu ve 1 hazinesi vardır.

  2. Oyun başlangıcında hazine boştur. Her bir kuyuda ise 4'er adet taş bulunur.

  3. Oyuna başlayan oyuncu, kendi tarafındaki 6 kuyudan istediği kuyudaki tüm taşları alır. Bir taşı kendi kuyusuna geri bırakır. Diğer taşları, saat yönünün

  tersine yani sağa doğru, her kuyuya bir taş bırakacak şekilde dağıtır. Kuyular bittiğinde kendi hazinesine bir taş bırakır. Oyuncunun elinde hala taş varsa

  rakibin kuyularına  yine saat yönünün tersi yönde bırakmaya devam eder.

  4. Oyuncunun dağıtmak istediği kuyuda bir taş varsa bu taşı bir sonraki kuyuya ya da hazinesine aktarabilir.

  5. Oyunda her aşamada dağıtılan bu taşlardan sonuncusunun geldiği yere bakılır.

  6. Son taş, oyuncunun kendi hazinesine gelirse oyuncu bir defa daha oynama hakkı kazanır.

  Bu kural, son taşın hazineye geldiği her seferde geçerlidir. Oyuncu son taşını hazineye getirdiği sürece tekrar oynama hakkı kazanır.

  7.Son taş, oyuncunun kendi tarafındaki bir boş kuyuya gelirse ve bu kuyunun karşısındaki kuyuda rakip oyuncunun taşı varsa, oyuncu her iki kuyudaki

  taşları da alır ve hazinesine bırakır.

  8. Son taş rakip oyuncunun bölgesindeki kuyulardan birisine gelir ve bu kuyudaki taşların sayısını çift sayı (2, 4, 6, 8)yaparsa, oyuncu sadece bu kuyudaki

  taşları alır ve hazinesine dahil eder.

  9. Oyunculardan birisinin bölgesindeki kuyularda taş kalmadığında oyun biter. Taşları önce biten oyuncu, rakibinin kuyularında kalan taşları alır ve hazinesine dahil eder.

  Oyun Kısıtlamaları:

  1.  Rakip oyuncunun hazinesine taş bırakılmaz.

  2.  Türk Mangalasında dağıtılan ilk taşın kendi kuyusuna bırakılması zorunludur.

  3.  Eğer oynanacak kuyuda tek bir taş varsa bu taş bir sonraki kuyuya taşınır. Aynı kuyuya geri bırakılmaz.

  Oyun Bitişi:

  Oyunculardan birisinin bölgesindeki kuyularda taş kalmadığında oyun biter. Taşları önce biten oyuncu, rakibinin kuyularında kalan taşları alır ve hazinesine dahil eder.

  Oyun sonlandırıldığında her iki oyuncu da kendi hazinesindeki taşları sayar. Rakip oyuncudan daha fazla taşa sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

  Her iki oyuncunun da eşit taşı (24-24) varsa oyun berabere tamamlanmış olur.

  • Barcode: 8681612000002
  • Marka: Gaming
  • Yaş Aralığı: 6+ yaş
  • Cinsiyet: Kız-Erkek
  • Hediye Paket Özelliği: Evet

  Web mağazamızdan verilen siparişler ortalama 1-3 iş günü içinde hazırlanarak kargoya teslim edilir. Kampanya dönemleri veya hava muhalefeti gibi bazı sebeplerden dolayı kargoya teslim edilme süresi ortalama 7 iş gününü bulabilr. İş günleri dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk iş günü içinde işleme alınır. İş günleri hafta içi 08:00 - 17.30 saatleri arasındadır.

  Siparişlerinizin teslimatı anlaşmalı olduğumuz Aras Kurye şirketi tarafından yapılmaktadır. 80 TL ve üzeri siparişleriniz ücretsiz kargo ile gönderilir, 80 TL altındaki siparişlerinizde kargo ücreti 7.90 TL'dir. Siparişlerinizi, Hesabım> Siparişlerim sekmesinde takip edebilirsiniz.

  Çoklu ürün siparişlerinizde, ürünlerin stok durumlarına göre parçalı sevkiyat gerçekleştirilebilir ve ürünler merkez depomuzdan gönderilebildiği gibi lokasyonu ve stok durumu en uygun mağazamızdan da gönderilebilir.